הלוואת משכנתא

לוקחים הלוואת משכנתא

כל זוג שמתחתן חולם להגיע במהרה אל דירה משלו מאחר והמגורים בשכירות הם אף פעם לא אופציה מועדפת. התלות במשכיר שיאשר כל שינוי, הצורך לשלם מדי חודש בחודש, וחוסר הביטחון לגבי מקום המגורים בהמשך, גורמים לאנשים לעשות הכול, ולמרות מחירי הדיור הגואים, ללכת ולרכוש דירה. עם זאת, מחירי הדירות בישראל לא באמת מאפשרים לזוגות צעירים לרכוש את הדירה הראשונה שלהם מכספם, והדרך לרכישת הדירה הראשונה עוברת בבנק – לצורך לקיחת הלוואת משכנתא. המשכנתא היא הלוואה לטווח הארוך אשר נפרסת לאורך של עד 30 שנה אותה משלמים בני הזוג מדי חודש.

הלוואת משכנתא

מי מעניק את הלוואת המשכנתא?

בכדי לקבל משכנתא יש לפנות אל אחד מהבנקים לקבלת הצעה. את הלוואת המשכנתא תוכלו לקבל לא רק מהבנק אשר בו אתם מחזיקים את החשבון שלכם, אלא מכל אחד מהבנקים בישראל. ולכן, כאשר אתם בוחרים לקחת משכנתא, כדאי לפנות אל כמה בנקים בשביל לקבל כמה הצעות ולבחור מהם את ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם. במקרים רבים כדאי לפנות אל יועץ משכנתאות בשביל שיישא וייתן עם הבנקים בכדי שיציעו עבורכם הצעה משתלמת שרק הוא יכול להשיג מתוקף קשריו עם הבנקים. כמובן ששירות של יועץ משכנתא הוא שירות הכרוך בתשלום, אך לא פעם ניתן לחסוך באמצעותו עשרות אלפי שקלים בתשלומי המשכנתא.

האם כל אחד יכול לקבל הלוואת משכנתא?

באופן עקרוני בשביל לקבל הלוואת משכנתא יש צורך לעמוד בכמה תנאים בסייסים שהבנק דורש מאנשים המבקשים לקבל הלוואה בסדר גודל שכזה. הדבר הראשון הוא כמובן יכולת ההחזר של מבקשי ההלוואה. לרוב לא תינתן משכנתא שההחזר החודשי הנדרש בה גבוה משליש מההכנסות של בני הזוג. כמו כן, כאשר אתם מגישים לבנק את ההצעה הקיימת והדירה שאתם רוצים לרכוש עליכם להביא לא מעט מסמכים הקשורים לעסקה. אמנם, במקרה בו אתם שוכרים את שירותיו של יועץ משכנתאות, חלק מהעבודה שלו הוא לסייע לכם בהליכים הבירוקרטיים המורכבים, ואף במקרים מסוימים לגרום לבנק לחרוג מהכללים שלו ולאפשר לכם לדוגמא לקבל משכנתא שההחזר החודשי בה גבוה משליש מההכנסה החודשית שלכם וכדומה.