משכנתא חוץ בנקאית

מה זה משכנתא חוץ בנקאית

כל אחד מאיתנו מבין כי במציאות הנוכחית של מחירי הדירות בישראל הדרך הכמעט יחידה לרכוש דירה היא באמצעות נטילת משכנתא. הלוואת משכנתא היא אמנם הלוואה שמעיקה על המאזן החודשי שלנו, אבל היא ללא ספק הפתרון הטוב והמשתלם ביותר עבור רכישת דירה למי שאין את הסכום המספק – ולרובינו כנראה אין. נטילת משכנתא יכולה להיות באמצעות אחד הבנקים, אך פעמים רבות צריך ואפילו כדאי לפנות לקבלת משכנתא חוץ בנקאית בה גורם פרטי שאינו בנק מעניק לכם את הלוואת המשכנתא בתנאים שלו, שלרוב שונים מהתנאים של הבנקים.

מתי צריך לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא חוץ בנקאית יכולה להיות אופציה של לכתחילה כאשר אתם לא מרוצים מההצעות שאתם מקבלים מן הבנקים השונים, וגם להיות מענה של בדיעבד במקרה שבו אתם מסורבים לקבלת משכנתא מהבנק מסיבות כמו הגבלות על חשבון הבנק או הכנסות לא מספקות של מבקשי המשכנתא. במקרים כאלה אין צורך להתייאש מרכישת דירה אלא כדאי לפנות אל גופים פרטיים שאינם בנקיים לקבלת הצעה עבור משכנתא חוץ בנקאית, משום שהתנאים הנדרשים במשכנתא חוץ בנקאית מקלים יותר מאשר הדרך הרגילה של נטילת משכנתא דרך אחד הבנקים.

משכנתא חוץ בנקאית

האם כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

נטילת כל הלוואה בכלל ומשכנתא חוץ בנקאית בפרט היא משהו שעושים אותו כי צריכים, ולא סתם כי רוצים. במידה ואתם צריכים לרכוש דירה ואין לכם את סכום הכסף הנדרש עבורה, אתם צריכים לקחת משכנתא. במקרה כזה כאשר הבנק לא מסכים לאשר לכם את המשכנתא מסיבותיו, יכול מאוד להיות שנטילת משכנתא חוץ בנקאית תהיה משתלמת עבורכם, גם אם הריביות מעט יותר גבוהות מאשר בבנק. כמו כן, בנטילת משכנתא חוץ בנקאית תוכלו להנות ממגוון של מסלולים שונים להחזרת הכסף, שאינם מוצעים אצל הבנקים השונים. בנוסף, חשוב להבין כי נטילת משכנתא חוץ בנקאית לא חייבת להיות מגורמים לא מוכרים אלא ישנם חברות גדולות ומוכרות כמו חברות ביטוח ופיננסים שמעניקות משכנתא חוץ בנקאית גם לאנשים שהבנק לא מסכים להלוות, כך שאתם יכולים להיות רגועים לגבי האמינות של הגורם המלווה.