משכנתא לשיפוץ

משכנתא לשיפוץ דירה

שיפוץ דירה יכולה להיות דבר לא נעים כל כך אולם בסופו ניתן ליהנות מפירות השיפוץ ואלה יכולות להיות חביבות מאוד. שיפוץ הבית שלכם עשוי לעלות לא מעט כסף ולא משנה מהי מטרת השיפוץ. הסכומים עשויים להתחיל מכמה עשרות אלפי שקלים בדרך כלל ועד מאות אלפי שקלים תלוי בסוג השיפוץ. לדוגמה: בנייה קומה שניה, בניית מרפסת או בניית חדר נוסף עשויים לעלות בין 150 ל-200 אלף שקלים בממוצע. במידה ואין לכם את הסכום הנדרש ייתכן ותרצו לבחון משכנתא לשיפוץ.

מהי משכנתא לשיפוץ?

משכנתא היא הלוואה גדולה הניתנת על ידי הבנק כאשר רוצים לרכוש דירה מסוימת. משכנתא לשיפוץ תהיה בעצם הלוואת משכנתא כנגד שעבוד הנכס הקיים ההולך לעבור את השיפוץ ועד לסכום המותר על פי החוק. לדוגמה: על הדירה הראשונה מותר לכם לקחת עד 75% משכנתא מערך הנכס. לכן אם לדוגמה קניתם דירה שהערך שלה הוא מיליון שקלים לפני השיפוץ, נותרה לכם משכנתא של 600 אלף שקלים – הרי שכנראה תוכלו לקחת משכנתא של 150 אלף שקלים נוספים כנגד הנכס. בכסף זה תוכלו להשתמש לצרכי השיפוץ.

משכנתא לשיפוץ

שיפוץ להעלאת ערך הנכס:

מלבד העובדה שהשיפוץ יכול לשמש אתכם פיזית (למשל חדר נוסף או קומה נוספת) הרי שמודבר גם בשטח בנוי נוסף המעלה משמעותית את ערך הנכס… תוספת של 30-40 מטר בנוי לדירה בגודל 100-150 מ"ר עשויה להעלות את ערך הנכס בעוד 20%-30% מהערך המקורי שלו ולעתים אף מעבר לכך. משקיעים רבים אף משתמשים בשיפוץ ובהרחבה של הנכס לצרכי השבחת הנכס ומכירתו לאחר העלייה בערך. מצהירים על עלויות השיפוץ וחומרי הגלם, עורך דין, שמאי מקרקעין ועוד ובכך מקזזים סכומים נכבדים מהיטל ההשבחה ותוכלו ליהנות מרווח מכובד ממכירת הנכס לאחר ההשבחה שלו.

האם ניתן לקבל תוספת משכנתא בהתאם לערך החדש של הנכס?

התשובה לשאלה זו איננה חד משמעית ותצטרכו לבדוק זאת מול הבנק. אם ניקח את הדוגמה הקודמת שדיברנו עליה, נניח שלאחר השיפוץ ערך הנכס יעמוד על 1.3 מיליון שקלים ולא מיליון שקלים, הרי ש75% מ1.3 מיליון שקלים הוא גבוה יותר מ75% מתוך מיליון שקלים ולכן ייתכן ותוכלו לקבל משכנתא לשיפוץ גבוהה יותר לצורך השיפוץ עצמו.