משכנתא 100 אחוז

אפשר לקבל משכנתא 100 אחוז

כל אחד מאיתנו מבין כי במציאות שנוצרה עם מחירי הדיור בישראל, הדרך לרכישת דירה עוברת בנטילת הלוואה גדולה. נושא המשכנתאות הוא נושא שמעסיק כמעט כל זוג שרוצה לגור בדירה משלו, משום שמחירי הדירות כיום לא מאפשרים רכישה של דירה על ידי חסכונות של שנים מועטות. כאשר מדובר על זוג המחזיק בסכום כסף מספק עבור הון עצמי לרכישת דירה, הוא יכול לפנות אל אחד הבנקים, להציג את מחיר הדירה בה הוא חפץ, להראות שיש לו סכום כסף מספק עבור ההון העצמי, ולקבל את המשכנתא מהבנק על הסכום הנותר. עם זאת, ישנם מקרים בהם אנשים רוצים לקנות דירה איך אין בידם אפילו סכום קטן לרכישתה, והם נדרשים לקבל משכנתא 100 אחוז.

משכנתא 100 אחוז

מהי משכנתא 100 אחוז?

משכנתא 100 אחוז כשמה כן היא, קבלת מאה אחוז מסכום הדירה כהלוואה עבור אנשים שאין להם הון עצמי משלהם לרכישת הדירה. הבנקים השונים מסרבים לרוב להעניק משכנתא בסכום של מאה אחוז משווי הדירה, ולכן מי שרוצה ליטול משכנתא 100 אחוז צריך לפנות אל אחד מהגופים הפרטיים או החברות המעניקות משכנתא חוץ בנקאית. אצל חברות כאלה, ניתן לקבל משכנתא בתנאים שונים מאלו של הבנקים, כך שאפשר לקבל משכנתא גם אם מדובר על מאה אחוז מן המחיר של הדירה המבוקשת. כמובן שבמקרה כזה הריבית על המשכנתא עלולה להיות גבוהה יותר מאשר זו שהייתם מקבלים בבנק, אבל כאמור מדובר על מקרים בהם הבנקים לא מסכימים להלוות, והאופציה השנייה היא להישאר ללא דירה.

האם זה מסוכן לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

משכנתא חוץ בנקאית היא לא משהו שלוקחים מהשוק האפור או מגורמים מפוקפקים, אלא ישנם לא מעט חברות ובניהם חברות גדולות ומוכרות מתחומי הביטוח והפיננסים אשר מתעסקות בהלוואות משכנתא. כמובן שכמו כל הלוואה, לא נמליץ לאדם שלא יודע האם יוכל להחזיר את ההלוואה לקחת אחת כזאת. אך במידה ואתם יכולים לעמוד בהחזר החודשי, והבעיה שלכם היא רק ההון העצמי הראשוני הנדרש אצל הבנקים, כדאי מאוד לבדוק את האפשרות לקבל משכנתא חוץ בנקאית.